Szybka randka – pomysł dla singla

Współczesny świat stawia na samospełnienie i rozwój osobisty, warto jednak zwrócić uwagę na to, że każdy z nas, bez względu na charakter potrzebuje ciepła drugiej osoby. Wszyscy kochamy uczucie bycia osobą wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju. Nawet jeżeli jesteś pewnym siebie singlem, czy singielką, to z pewnością czasem odczuwasz potrzebę spędzenia czasu z osobą odmiennej płci, która pomoże Ci w pełni odkryć samego siebie.

Czym jest szybka randka?

Szybka randka to zaaranżowane wcześniej spotkanie, na które zapisujesz się w formularzu internetowym, na przykład na stronie www. W spotkaniu uczestniczy tyle samo pań, co panów w podobnym przedziale wiekowym, którzy w czasie „speed date” mają możliwość porozmawiania około 5 minut z każdą osobą płci przeciwnej, znajdującej się na sali. Szybka randka to duża oszczędność czasu, pozwala bowiem poznać kilka osób przeciwnej płci w krótkim czasie! Pomysłodawcą szybkich randek był żydowski rabin z Los Angeles, który chciał, by młodzież żydowska miała możliwość poznawania samych siebie. Szybko jednak taka forma spotkań upowszechniła się w całych Stanach Zjednoczonych, a później także Europie, zdobywając wielu zwolenników tej właśnie formy kontaktu i poznawania drugiej osoby.

Dlaczego warto?

Szybka randa z całą pewnością jest idealną opcją dla singli, którzy cenią swój cenny czas i niezależność. Zwykłe randki często niosą rozczarowanie, ponieważ cały wieczór spędzony z osobą, która okazuje się nie być tą jedyną często uznajemy za stracony. Na speed date poznajesz w ciągu jednego wieczora kilka-kilkanaście osób, istnieje więc większe prawdopodobieństwo, że spotkasz kogoś wyjątkowego – miłość, przyjaciela, czy dobrego partnera/partnerkę do rozmowy. Ta forma kontaktu jest także w pełni bezpieczna. Nikt, oprócz organizatorów nie zna Twojej prawdziwej tożsamości, możesz więc spokojnie delektować się spotkaniem i czerpać z niego przyjemność. Na rozmowę z każdą osobą masz od 5-10 minut. Po tym czasie należy wypełnić formularz. Jeżeli zarówno ty, jak i wskazana przez ciebie osoba zaznaczycie, że jesteście sobą zainteresowani, to organizatorzy przekażą wam kilka dni po randce wasze numery, albo adresy mailowe. W ten sposób będziecie mieli możliwość kontynuowania znajomości we własnym tempie.