Wybór okien dachowych nie musi być trudny

Okna obrotowe fakro

Okna obrotowe to doskonały, a w gruncie rzeczy jedyny sposób na to, by naturalnym światłem doświetlić pokoje zlokalizowane na poddaszu. Jest to niezwykle ważna kwestia, gdyż nie ma wątpliwości, że promienie słoneczne korzystnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie, a żadna żarówka nie jest chociaż w małej części ich zastąpić. W słoneczne poranki wstajemy znacznie chętniej niż wtedy, kiedy jest ciemno, a o szyby stuka deszcz. Słońce dodaje nam energii na cały dzień i zabiega permanentnym uczuciom zmęczenia i senności. Wielu z nas zimą, kiedy światła jest znacznie mniej odnotowuje spadek swojej aktywności psychicznej, a i na tę fizyczną nie mamy ochoty. Wraz z przyjściem wiosny, przychodzi ochota, na wiele rzeczy o których do tej pory nawet nie chcieliśmy myśleć. Tryskamy energią,wręcz zarażamy dobrym humorem oraz pozytywnym nastawieniem do otaczających nas ludzi i rzeczywistości. Oczywiście bardzo ważne jest to, by każdego dnia, jeśli warunki atmosferyczne na to pozwalają, mieć choć przez kilka minut bezpośredni kontakt ze słońcem. Równie ważne jest to, by wpuszczać te cenne promienie do domu. Im jaśniejsze pomieszczenia, tym więcej czasu chcemy w nich spędzić. Oczywiście, żadna, nawet najbardziej innowacyjna żarówka nie zastąpi słońca. Warto o tym pamiętać, kiedy decydujemy się na konkretną liczbę okien w domu.

Okna obrotowe velux i okna obrotowe fakro rozjaśnią każde pomieszczenie na poddaszu. Są niezwykle proste i komfortowe w użytkowaniu. Charakteryzują się tym, że do ich wykonania przeznaczone zostały materiały najlepszej jakości, a proces produkcyjny przebiegał z niezwykłą dbałością o każdy, nawet ten najdrobniejszy szczegół. Kilka słów o firmach.

Velux to marka, której początki sięgają 1941 roku. Jej założycielem jest Villum Kann Rasmussen. Nazwa firmy pochodzi od łacińskich słów wentylacja i światło. Pierwsze okna stworzone przez firmę zostały zamontowane w szkołach, kolejne w halach produkcyjnych, a następnie coraz chętniej sięgano po nie, jako po rozwiązanie do domów rodzinnych. Firma ta w Polsce obecna jest od 1990 roku i cieszy się ogromnym prestiżem. Po okna obrotowe velux rok rocznie sięgają setki tysięcy osób. Logo Velux zarejestrowane jest już w 100 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są w dziewięciu krajach, a spółki handlowe w czterdziestu. Ale firma ta nie zajmuje się jedynie wytwórstwem okien. W ich ofercie znajdują się liczne akcesoria potrzebne do montażu okien, a także między innymi: rolety, markizy, żaluzje, moskitiery, dachowe świetliki tunelowe, kołnierze uszczelniające i wyłazy.

Jeśli chodzi o firmę Fakro, jest ona nieco młodsza od Veluxa, gdyż jej początki sięgają lat 60tych. Dopiero w 1991 roku zaczęła realnie istnieć. Jej założycielem i prezesem jest Ryszard Florek, to od jego marzeń wszystko się zaczęło. Przez wiele lat dążył do tego, by stworzyć pierwszą w Polsce firmę produkującą okna dachowe i mu się udało. Okna obrotowe Fakro cieszą się niezwykłą popularnością i to nie tylko w kraju. Już w 1994 wyruszył pierwszy transport okien do Holandii i na Słowację, dziś produkty te znane są w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Pomimo osiągniętego sukcesu, firma nie spoczęła na laurach, nieustannie podąża za nowinkami technicznymi, by móc zaproponować swoim odbiorcom najnowsze, coraz lepsze rozwiązania. Firma Fakro, poza oknami obrotowymi, zajmuje się także wytwórstwem między innymi: okien do dachów płaskich, wyłazów, świetlików rurowych, kolektorów słonecznych, akcesoriów montażowych, folii i membran, żaluzji, rolet, zasłon, markiz i schodów strychowych.

Jak już wspomniano wcześniej okna obrotowe pozwalają na doświetlenie poddasza, ale także na jego przewietrzanie. Okna te posiadają system, który umożliwia przepływ świeżego powietrza nawet wówczas, gdy są zamknięte. Absolutnie nie oznacza to jednak, że są nieszczelne. Wręcz przeciwnie, są bardzo energooszczędne, skutecznie zapobiegają przegrzaniu pomieszczenia latem i wychłodzeniu zimną. Ich atrakcyjność zwiększa system wyciszania deszczu i hałasu dochodzącego z ulicy, co gwarantuje spokojny, nieprzerwany sen. Wymieniając zalety okien obrotowych Velux i Fakro, nie sposób nie wspomnieć o tym, iż posiadają one zasuwkę blokującą, która uniemożliwia niekontrolowany ruch okna na przykład podczas jego mycia. Okna obrotowe zagwarantują Ci optymalną dawkę naturalnego światła i świeżego powietrza.