Kosmetyki z serii profesionnel Loreal Homme dla mężczyzn

Kosmetyki Loreal Professionnel powstały po to, aby pielęgnacja wyjątkowo nieposłusznych pasm stała się czystą przyjemnością. Czasami potrzebujemy preparatów, które mają do wykonania misję specjalną i w działaniu są o wiele silniejsze od przeciętnych kosmetyków. Biorąc pod uwagę męskie potrzeby i męskie podejście do kwestii pielęgnacji, specjaliści pracujący na co dzień w laboratoriach kosmetycznych Loreal stworzyli gamę nowoczesnych preparatów dla mężczyzn Loreal Homme.

Ze względu na to, że męska fryzura i męskie problemy skóry głowy, są inne od tych kobiecych, seria dostosowana jest bezpośrednio do ich potrzeb. Jeszcze mniej więcej do końca dwudziestego wieku pokutowało stwierdzenie, że pielęgnacja ciała za pośrednictwem pachnideł, maści i balsamów jest domeną typowo kobiecą, mężczyźnie natomiast wystarczy popularne szare mydło i trochę wody. Już starożytni Grecy dbali o czystość swoich ciał, rezygnowali jednak z typowej ich pielęgnacji. Już w V wieku p.n.e przedstawiciele greckiej arystokracji posiadali w swoich domach małe umywalki, które wypełniane były wodą przez służących. Ubożsi przedstawiciele greckiej społeczności mieli do dyspozycji miejskie studnie lub publiczne łaźnie. Było to pewnego rodzaju męskie spa, złożone z trzech części, w których można było zażywać zimnych, ciepłych albo parowych kąpieli.

Oczywiście nie był to rarytas codzienny. Przeciętny Ateńczyk korzystał z dobrodziejstw łaźni zaledwie kilka razy w miesiącu, jeżeli pojawiał się tam codziennie, to bynajmniej powodem nie były względy higieniczne. Jako, że łaźnie gromadziły w jednym miejscu ogromną grupę mężczyzn, wielu z nich spędzało tam czas na grze w kości czy piciu wina. Dla tych bardziej pilnujących pielęgnacji przygotowane były jednak perfumy oraz swego rodzaju mydło, będące mieszaniną drzewnego popiołu i gliny. Jak można się spodziewać, były to kosmetyki dalekie od tych, znanych nam w XXI wieku.

Kosmetyki Loreal Professionnel, a w szczególności te, pochodzące z linii Loreal Homme, to cała gama wyspecjalizowanych produktów, zaczynając od szamponu na żelu do stylizacji kończąc. Panowie mający problem z niezdyscyplinowanymi włosami, mają możliwość sięgnięcia chociażby po szampon, taki jak Loreal Homme Controle, który dzięki zawartości modelującego polimeru i magnezu, wzmacnia włosy i pomaga zapanować nad niepokornymi pasmami. Ułatwione układanie fryzury pozwala zaoszczędzić mężczyznom, tak nielubianych przez nich, żmudnych godzin spędzonych przed lustrem. Mężczyźni od zawsze byli bardziej aktywni, dlatego też względy szybkiej aplikacji i poręczności danych specyfików miały dla nich szczególne znaczenie. Bardziej od względów estetycznych interesuje ich efektywność, dlatego też kosmetyki Loreal Professionnel oferują im sprawne likwidowanie podstawowych problemów oraz skromną, czarną estetykę opakowań. Starożytne łaźnie pojawiały się w gimnazjonach, czyli miejscach, w których mężczyźni ćwiczyli lub brali udział w turniejach sportowych.

Dzięki możliwości wzięcia kąpieli, panowie mieli możliwość bieżącego oczyszczania swoich ciał. Przed prysznicem usuwano jednak specjalnymi skrobaczkami warstwę potu i piasku, który wcierany był w nagie ciało przed zawodami, a następnie opłukiwano się zimną wodą. Jako, że ciepłe kąpiele były uznawane za zbyt kobiece, panowie postanawiali hartować się za pośrednictwem lodowatych pryszniców. Na całe jednak szczęście te czasy mężczyźni mają już dawno za sobą. Okazało się bowiem, że w męskiej pielęgnacji nie ma nic krępującego i nie powoduje ona degradacji męskiej osobowości. Dzięki współczesnym kosmetykom dla mężczyzn, panowie mają możliwość dbania o swoje włosy typowo. Po męsku. Zwłaszcza, że ambasadorami męskich preparatów do pielęgnacji, takich jak właśnie Loreal Homme, stają się znani i podziwiani mężczyźni ? aktorzy, muzycy czy gwiazdy sportu, dzięki którym szybciej przełamywane są psychologiczne bariery przed sięgnięciem po jakikolwiek specyfik pielęgnacyjny.

Postacie takie jak David Beckham, Gerard Butler czy Tiger Woods, pokazują, że troska o własny wygląd jest cechą wręcz pożądaną u męskiej części populacji i nie musi automatycznie oznaczać rezygnacji z własnej tożsamości. Z racji tego, że największą wizytówką każdego mężczyzny są zdrowe i dobrze przystrzyżone włosy, nie ma powodu, dla którego nie warto by było zaopatrzyć się w porządny szampon do włosów, żel do stylizacji czy energetyzujące preparaty przeciwłupieżowe.