Maski do włosów z serii Intense Repair

 W życiu każdej kobiety przychodzi taki moment, kiedy jej włosy przestają się układać i zaczynają sprawiać problemy. Powodów niezdyscyplinowania fryzury może być wiele ? począwszy od nieprawidłowej diety, a na zaburzeniach hormonalnych kończąc. Kiedy nasze włosy nigdy wcześniej nie sprawiały nam kłopotów i na bieżąco nakładane była na nie odżywka i maska do włosów, warto wybrać się na konsultację do specjalisty. Jeżeli jednak mamy świadomość naszych pielęgnacyjnych grzechów, które sprawiły, że pasma zaczęły się przerzedzać czy uszkadzać, powinniśmy sięgnąć po sprawdzone kosmetyki. Na rynku kosmetycznym istnieje szereg produktów mających za zadanie regenerować uszkodzenia struktury włosa, ochronić go przed szkodliwymi działaniami urządzeń termicznych oraz dbać o jego prawidłowe nawilżenie.

Spośród wielu z nich każdy klient z całą pewnością wybierze taki, który najlepiej spełni jego oczekiwania. Wiadomo bowiem, że każde włosy są inne ? u jednej osoby maska do włosów sprawi się bez zarzutu, u innej sprawi, że fryzura stanie się ciężka i będzie wyglądać na przetłuszczoną. Nie ma jednej zasady określającej dobór prawidłowego specyfiku. Warto jednak zwrócić uwagę na propozycje renomowanych marek, mających kilkudziesięcioletnie doświadczenie w profesjonalnej pielęgnacji włosów. Do takich z pewnością należy marka Loreal, która opracowała formułę zamkniętą w serii Intense Repair, skierowaną do konsumentów narzekających na kruchość i problemy z rozczesywaniem pasm.

Wszystkie preparaty z tej gamy wzbogacone są o odżywczą witaminę B6, aktywne proteiny i ceramidy, mające bardzo dobry wpływ na odbudowę włókna włosa. Dzięki temu kosmyki stają się łatwiejsze do rozczesywania, są wyraźnie miękkie i lśniące. Połączenie naturalnych wosków i filtrów UV tworzy na powierzchni włosa barierę ochronną, która chroni pasma nie tylko przed utratą wody, ale i niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Na całą linię składa się kilka produktów fryzjerskich, jest w nich intensywnie odżywiająca maska do włosów, szampon do włosów suchych oraz dwufazowa nawilżająca odżywka. Z racji tego, że kruche pasma niechętnie przyjmują nadmiar kosmetyków, trio z Intense Repair może dobrze się sprawdzić na naszych kosmykach. Wiadomo, że podstawą każdej pielęgnacji pasm jest porządny szampon. Jeżeli będzie prawidłowo dobrany do potrzeb naszych włosów i zawierał wysokiej jakości składniki odżywcze, będzie to już połowa naszego sukcesu. Odżywczy szampon Loreal Professionnel Intense Repair wygładza suche włosy i nadaje im upragnionej sprężystości. Ważna jest też sama aplikacja szamponu. Należy się tego trzymać bez względu na to czym myjemy włosy i jak często to robimy ? preparatu bowiem nie powinniśmy nakładać bezpośrednio na skórę głowy, ale wcześniej odpowiednią jego ilość nanieść na dłoń i lekko rozcieńczyć niewielką ilością wody.

Lekko spieniona konsystencja uchroni nasze pasma przed gwałtownym rozprowadzaniu płynu bezpośrednio na głowie. Łagodnie masując skórę uchronimy nasze cebulki przed uszkodzeniami. Szampony do włosów za każdym razem należy dokładnie spłukać, ponieważ nawet profesjonalny kosmetyk pozostawiony na skórze głowy zbyt długo może z czasem ją podrażniać czy sprzyjać rozwijaniu się drobnoustrojów. A od tego już tylko krok do nadprodukcji łoju i problemów z łupieżem. Mycie włosów powinno iść w parze z ich odżywianiem, dlatego też po aplikacji produktów myjących zdecydujmy się na zakup odpowiedniej odżywki. Dobrze by było, gdyby pochodziła z tej samej gamy produktów, z której mamy szampon, będziemy mieli pewność, że ewentualna niedokładność w myciu pasm zostanie naprawiona przez dokładnie te same składniki zawarte w odżywce. Należy pamiętać, że odżywka ma za zadanie odbudowywać nasze pasma, a nie skórę głowy, dlatego też unikajmy raczej nanoszenia jej bezpośrednio na cebulki. W przeciwnym razie włosy mogą stać się przetłuszczone.

Odżywka nie zawsze jednak wystarczająco silnie działa ? można ją porównać bardziej do makijażu ? dlatego też, kiedy pasma są pozbawione witalności, raz na jakiś czas nałożona na nie maska do włosów dobrze nakarmi kosmyki, zapewniając im dokładną regenerację od nasady aż po same końce. Ta pochodząca z serii Intense Repair odżywia pasma w ich najwrażliwszych punktach, dzięki czemu stają się wygładzone właśnie tam, gdzie najbardziej tego potrzebują. Dobra maska do włosów może zdziałać cuda, zwłaszcza wtedy, kiedy nie traktowaliśmy kosmyków z należytą troską i dbałością.