Profesjonalne odżywki do cienkich włosów

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jaka powinna być odżywka do włosów cienkich, żeby najdoskonalej mogła zadbać o ich stan? Z całą pewnością najważniejszym elementem, nad którym powinna pracować jest zwiększenie ich objętości. Cienkie włosy są zmorą wielu kobiet, w szczególności jednak blondynek, których pasma są delikatniejsze i bardziej wrażliwe na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Oczywiście nie da się oszukać natury, więc jeżeli genetycznie nasze włosy nie są tak bujne jak byśmy sobie tego życzyły, nie zmienimy tego stanu.

Z pomocą mogą nam jednak przyjść kosmetyki fryzjerskie profesjonalne, zwłaszcza te przeznaczone do stylizacji, które zadbają o to, aby nasze włosy stały się naszą największą ozdobą. Każda kobieta, która musiała kiedykolwiek układać wymyślne fryzury z cienkich włosów, wie doskonale, że jest to spore wyzwanie. Nawet związanie ich w popularny koński ogon może być kłopotliwe. Wiadomo, zawsze można je lekko podtapirować, dzięki czemu zwykły kucyk nabierze odpowiedniej objętości, jednak na dłuższą metę może to być dla włosów zabójcze.

Każda precyzyjnie układana fryzura już kilka godzin po myciu, gwałtownie opada, a pasma wydają się być obciążone i przetłuszczone. Dlatego też niezwykle ważne ? poza samą kwestią pielęgnacji ? jest ich odpowiednie przystrzyżenie. Tego typu pasma są wręcz stworzone do krótkich cięć. Ich właścicielki zyskują na drapieżności i atrakcyjności i częściowo odciążają swoje kosmyki. Długie pasma na cienkich włosach nigdy bowiem nie będą wystarczająco puszyste, natomiast za krótkie mogą nie wyglądać najlepiej. Ważne jest jednak, żeby włosy nie przylegały bezpośrednio do twarzy, w przeciwnym razie będziemy wyglądały na zmęczone i smutne. Ręce doświadczonego stylisty mogą jednak sprawić cuda i prawidłowo wycieniowane pasma będą się prezentowały wspaniale zarówno rozpuszczone, jak i związane. Kosmetyki fryzjerskie profesjonalne umożliwiają swobodną pielęgnację włosów.

Cienkie włosy zyskają na zdrowiu i optycznej gęstości nawet wtedy, kiedy będą prawidłowo pofarbowane. Subtelny balejaż i kolor nakładany warstwowo, mogą dać więcej niż cenne minuty spędzone na żmudnym tapirowaniu. Włosy w kontakcie ze światłem, będą go pięknie odbijać, dzięki czemu będą wydawać się pełniejsze i grubsze. Posiadaczki delikatnych pasm muszą być jednak świadome, że nie mogą sobie pozwolić na stosowanie zbyt dużej ilości preparatów. W ich kosmetyczkach powinny się zatem znaleźć produkty podstawowe, czyli szampon, odżywka i maska, najlepiej gdyby pochodziły od renomowanych marek i przeznaczone były do pielęgnacji cienkich kosmyków. Istotne jest też, aby w tym przypadku wszystkie trzy preparaty pochodziły nie tylko od jednego producenta, ale i z jednej linii kosmetycznej. W ten sposób będziemy mogły zapewnić naszym włosom kompleksową pielęgnację, wzmacniając działanie produktów fryzjerskich bez obciążania włosów.

Odżywka do włosów cienkich jest bardzo ważna, zwłaszcza, że tego typu pasma są szczególnie podatne na uszkodzenia. Łagodna konsystencja tego typu produktu gwarantuje odbudowę włosa bez efektu przetłuszczenia. Odżywki marki Loreal, pochodzące z serii Volume Expand, dostosowane są nie tylko do potrzeb delikatnych włosów, ale i wygody w ich użytkowaniu. Wszystkie stworzone są na bazie wody, dlatego nie tworzą na powierzchni włosa ciężkiego filtru. Spośród dostępnych w ofercie, każda kobieta może sama zadecydować czy lepsza będzie dla niej odżywka w sprayu, kremie, piance czy lakierze. Każdy z preparatów stworzony został z myślą o uniesieniu cienkich i delikatnych pasm u nasady i wzmocnieniu ich ż po same końce.

Kosmetyki fryzjerskie profesjonalne właśnie takiego typu wzbogacone są mineralnym wapniem, który widocznie pogrubia włosy, nadaje im właściwej sprężystości i zwiększa ich objętość z jednoczesnym zachowaniem ich lekkości. Odżywka do włosów cienkich powinna być przede wszystkim niezależnym produktem. Unikajmy raczej szamponu typu 2w1 ponieważ więcej w nich składników chemicznych, niż skuteczności w działaniu. Włosy delikatne, a w szczególności te, które były poddawane procesowi koloryzacji, często ulegają mechanicznym uszkodzeniom, wymagają zatem intensywnej regeneracji.

Raz na jakiś czas dobrze więc nakarmić swoje pasma odżywczą maską. Ze względu jednak na to, że tego typu produkt bardzo obciąża włosy, posiadaczki cienkich kosmyków powinny używać ich najwyżej raz w tygodniu. Nic przecież nie dodaje większego uroku jak zdrowe włosy i ich zadowolona właścicielka. Korzystajmy zatem z dobrodziejstw profesjonalnych kosmetyków i cieszmy się codziennie idealną fryzurą.