Odżywki Loreal i lakiery do włosów

Najskuteczniejsze odżywki to takie, które dostosowane są do poszczególnych typów włosów oraz takie, które najlepiej uzupełniają się z szamponami. Dlatego też producenci i fryzjerzy szczególnie polecają zaopatrywanie się w preparaty pochodzące z tej samej linii produktów, albo ewentualnie od jednej marki. Mnóstwo osób każdego dnia narzeka na stan swoich pasm, ciągle pozostając niezadowolonymi zarówno z ich witalności, jak i podatności na układanie. Wielokrotnie więc poddajemy swoje włosy stylizacji, próbując ułożyć je tak, żeby chociaż prezentowały się w miarę znośnie.

Zaopatrujemy się w dziesiątki kosmetyków, które mają nam pomóc w ujarzmieniu zbuntowanych pasm, jednak zazwyczaj efekt nie jest taki, jakiego byśmy oczekiwali. Kupujemy więc przeróżne szampony, odżywki, pianki do stylizacji, maski regenerujące, żele, gumy do stylizacji i uwielbiane przez kobiety lakiery do włosów, które utrwalają lepką powłoką wszystkie warstwy, którymi karmimy swoje fryzury.

Trudno się zatem dziwić, że nasze pasma odmawiają wszelkiej współpracy, kiedy są nadmiernie obciążone preparatami o różnych składach, zawierających w większości elementy syntetyczne. Żeby nasze włosy mogły wyglądać jak po wyjściu z salonu, muszą być potraktowane z należytą troskliwością. Przede wszystkim pasma narażone na codzienny kontakt z urządzeniami termicznymi w postaci suszarki, lokówki i prostownicy oraz kilogramami kosmetyków do stylizacji, potrzebują prawidłowego nawilżenia. Odżywki Loreal Professionnel mają za zadanie wzmacniać strukturę włosa, z jednoczesnym zachowaniem jego oryginalności. Tak jak każdy człowiek jest niezależną jednostką i posiada kod DNA charakterystyczny tylko dla niego, tak samo jego włosy stanowią wyjątkowy twór zmagający się z najróżniejszymi uciążliwościami. Spośród dostępnych w ofercie marki preparatów regenerujących możemy wyszukać takiej kategorii, która będzie najbliższa zrealizowania naszych oczekiwań.

Dlatego też odżywki Loreal skierowane są do posiadaczek włosów farbowanych, nadmiernie wypadających, kręconych, trudnych do poskromienia, pozbawionych objętości czy wyjątkowo zniszczonych. Każda z nich wzbogacona jest o wyjątkowo dopracowane formuły, jak na przykład technologia uzupełniona o kwas mlekowy odżywki Loreal Absolut Repair, skierowanej do potrzeb wyjątkowo wrażliwych włosów. Takie kosmetyki wnikają bezpośrednio w strukturę włosa i pomagają mu się odbudowywać, tworzą też na jego powierzchni ochronną powłokę nie pozwalającą na utratę składników odżywczych. Wiele mówi się o tym, że lakiery do włosów są szkodliwe dla naszego zdrowia. Zawarty w nim alkohol oraz skoncentrowane substancje chemiczne nie tylko uszkadzają włosy, ale i mogą być niebezpieczne dla nas samych. Nie warto się ich jednak bać. Przede wszystkim powinniśmy wybrać taki specyfik, który najlepiej przyjąłby się na naszych pasmach. Istotne jest też prawidłowe jego użytkowanie, zatem jeżeli na naszej głowie tworzy się nieprzyjemny efekt maski, prawdopodobnie spowodowane jest to nieumiejętne rozpylanie albo stosowanie za mocnego preparatu.

Zniszczenia wywołane przez gwałtowne wyczesywanie pozostałości po utrwalaczu, muszą być później zwalczane przez właściwie dobrane odżywki. Dlatego też, aby uniknąć przymusowej odbudowy całego włosa zwracajmy uwagę na to w jakim stanie znajdują się obecnie nasze pasma i czego tak naprawdę oczekujemy od lakierów do włosów. Oczywiście wybór nie jest łatwy. Na sklepowych półkach znajdują się bowiem dziesiątki kosmetyków. Jeżeli na przykład mamy włosy, które poddawane były koloryzacji, zaopatrzmy się w lakier, który utrwali barwnik i jednocześnie nabłyszczy pasma. Dzięki temu nasz kolor będzie wydawał się intensywniejszy. Tak samo powinny postępować posiadaczki włosów kręconych, które narzekają zazwyczaj na nadmierne ich przesuszenie. Dlatego lakiery do włosów kręconych powinny być na tyle lekkie, aby dodatkowo ich nie wysuszać.

Nie sam skład, ale i technika rozpylania jest ważna, jeżeli chcemy osiągnąć określony efekt. Kiedy naszym problemem jest brak objętości włosów, spryskujmy je u samej nasady. Dzięki temu widocznie się uniosą i jednocześnie utrwalą. Naturalne utrwalenie uzyskamy aplikując preparat podczas suszenia pasm. Ciepłe powietrze suszarki ładnie rozprowadzi preparat na całej ich długości. Wiadomo jednak, że aby włosy sprawnie poddawały się stylizacji muszą być zdrowe. Nie osiągniemy tego, kiedy nie zadbamy o ich właściwe odżywienie i zregenerowanie. Dlatego też zaopatrzmy się w dobrej jakości odżywki, które przygotują nasze pasma do dalszych zabiegów upiększających.