Absolut Repair na wypadające włosy

Włosy mają lepsze i gorsze dni. W zależności od pory dnia czy pory roku mogą tracić na witalności i blasku. Z czasem pośpieszna pielęgnacja nie zapewnia im należytej ilości składników odżywczych oraz dawki nawilżenia, przez co się puszą, elektryzują czy łamią. Problem z wypadaniem włosów nasila się zwykle na przełomie pór roku. Po lecie stają się przesuszone, po zimie i ukrywaniu ich pod czapkami, często się kruszą i tracą na objętości. Najczęściej jednak pasma stają się podatne na uszkodzenia, kiedy wystawione są na intensywne działanie gorącego powietrza suszarki, nieustanny kontakt z termolokami czy prostownicami oraz składnikami chemicznymi zawartymi w preparatach do koloryzacji.

Agresywna farba do włosów, zazwyczaj kiedy jest nieprawidłowo dobrana albo stosowana w domu, może nie tylko nadać pasmom niepożądany kolor czy odcień ? od żółtego, poprzez zielony, a na fioletowym kończąc ? ale i uszkodzić ich strukturę, co najczęściej kończy się na wizycie w salonie fryzjerskim i zdecydowanym ścięciu kosmyków. Problem z wypadaniem włosów staje się zatem jednym ze skutków nieprawidłowej pielęgnacji, albo stosowania kosmetyków nie przeznaczonych do typu naszych włosów. Oczywiście ścięcie pasm powinniśmy potraktować jako ostateczność. Przed tego typu krokiem mogą nas bowiem ustrzec profesjonalne preparaty proponowane przez sprawdzone marki kosmetyczne. To, jakie się wybierze, zależy tak naprawdę od własnych preferencji i zapotrzebowań kosmyków, jednak warto przyjrzeć się bliżej propozycjom znanych producentów.

Marka Loreal przygotowała gamę produktów z serii Absolute Repair, które mają za zadanie regenerować włosy szczególnie wrażliwe. Produkty z tej linii oparte są o technologię wykorzystującą między innymi kwas mlekowy, który odbudowuje połączenia jonowe między komórkami, zbliża je do siebie oraz odbudowuje ich wnętrza. W ten sposób na powierzchni włosa tworzy się wzmocniony pancerz, zabezpieczający go przed wszelkimi negatywnymi działaniami zewnętrznymi. Produkty serii Absolute Repair wzbogacone są dodatkowo o naturalne woski, ceramidy i filtry UV, które odbudowują pasma, nadają im elastyczności i chronią przed uszkodzeniami promieni słonecznych. Jednym z kosmetyków tej linii jest regenerująca maska Absolut Repair Cellular, przeznaczona do pielęgnacji włosów uwrażliwionych. Regularnie stosowana pozwala pasmom odzyskać witalność, nabrać blasku i odbudować się od samego wnętrza. Systematyczność jest szczególnie ważna w przypadku bardzo zniszczonych kosmyków.

Wiadomo przecież, że problem z wypadaniem włosów nie zniknie tak szybko, jak się pojawił. Nasze fryzury odnawiają się powoli, dlatego też nie bądźmy zdziwieni, kiedy po pierwszej aplikacji nie zobaczymy wyraźnej różnicy. Jest to częste działanie, w sytuacji, kiedy potrzebujemy natychmiastowej poprawy. Nabywamy preparat, używamy go raz czy dwa, po czym stwierdzamy, że nie działa i sięgamy po następny. W ten sposób wpadamy w błędne koło, ponieważ mieszanka składników ? najczęściej chemicznych ? pochodzących z różnych szamponów, odżywek i masek oraz lakierów do włosów od najróżniejszych producentów, opóźnia jedynie proces ich odbudowy i karmi pasma sprzecznymi właściwościami.

Postawmy zatem na jedną linię preparatów danej marki i cierpliwie czekajmy na pierwsze pozytywne efekty. Tak jak nasze organizmy potrzebują czasu na zregenerowanie się po ciężkiej chorobie, tak nasze kosmyki potrzebują odpowiednio długiej rekonwalescencji po trudnych przeprawach z farbami do włosów czy urządzeniami termicznymi. Kiedy problem z wypadaniem włosów narasta, nie czekajmy aż zaczną się nieodwracalnie przerzedzać, ale poczyńmy odważne kroki w zwalczeniu ich przyczyny. Jeżeli uznamy, że same kosmetyki nie wystarczą, wzmocnijmy kurację odpowiednio zbilansowaną dietą i suplementami, dostarczymy wtedy pasmom wsparcia i od wewnątrz i od zewnątrz.

Szampon czy odżywka nie zawsze też dotrze bezpośrednio do cebulek włosów czy do samego ich wnętrza, kiedy kosmyki nie będą na to wystarczająco dobrze przygotowane i ? przede wszystkim ? oczyszczone. Dlatego też dobrze sprawi się tutaj Absolut Repair Renew C, czyli intensywna kuracja regenerująca z unikalną kombinacją kwasów owocowych AHA, ceramidów oraz filtrów UV. Aplikowana na wilgotne i nieumyte włosy, przygotuje je na przyjęcie szamponu i umożliwi mu zregenerowanie uszkodzeń właśnie tam, gdzie jest ich najwięcej. Najważniejsza jest jednak regularna pielęgnacja włosów, która uchroni je przed koniecznością całkowitej odnowy.