Szampon i odżywka od Loreal

Kiedy nieumiejętnie nakładamy farbę i nasze pasma stają się intensywnie żółte, pomocny może okazać się szampon likwidujący tę przypadłość, taki jak chociażby szampon Loreal Silver. Mieszanie odcieni bez podstawowej znajomości koła barw może przynosić nieoczekiwane skutki. Naturalne jasnobrązowe włosy, na których decydujemy się zrobić blond pasemka i po jakimś czasie przemalować je na kasztan, przy niewprawnym nakładaniu farby może przemienić nasze pasma w bordo.

Jednolity kolor na całej długości włosów i tak byłby tu sporym sukcesem, ponieważ wiele osób z przerażeniem stwierdza, że po eksperymentalnej koloryzacji, ich włosy mienią się barwami tęczy ? część pasm barwi się na właściwy kolor, część jest zbyt intensywna a część ? zwykle pasma przy samych cebulkach, które są jeszcze żywe, przybierają odcienie rudości, żółci, zieleni czy fioletu. Zwykle klientkom najwięcej utrapień przynoszą szampony i farby o odcieniach czerwieni oraz blondy. Te pierwsze ze względu na to, że zwykle trudno się zmywają i wychodzą zbyt intensywne, te drugie natomiast dlatego, że składniki chemiczne farby wchodząc w reakcję z naturalnym barwnikiem znajdujących się w naszych kosmykach, zamiast łagodnego piaskowego czy popielatego blondu przyjmuje specyficzny, żółty kolor.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientek, profesjonalne preparaty do pielęgnacji włosów posiadają zatem zdolność niwelowania nieoczekiwanych refleksów, starając się załagodzić silne odcienie ciepłej żółci pozostającej na naszych kosmykach. Proponowana przez markę Loreal seria Silver eliminuje na rozjaśnianych włosach żółty odcień, jednocześnie wzmacniając i uelastyczniając pasma. Pracownicy laboratoriów Loreal opracowali technologię Gloss Protect System, który pielęgnuje siwe i białe kosmyki, wygładza pasma, uzupełnia ich witaminowe niedobory i neutralizuje żółknięcie keratyny. Tego typu produkt plus wybrana odżywka Loreal, w duecie oczyszczą i skutecznie odżywią farbowane kosmyki. Kiedy zatem nasze wymarzone blond pasma stały się żółte, nie powinniśmy kłaść na nie kolejnej farby. Może bowiem się okazać, że fryzura stanie się zielona. Najrozsądniejszym wyjściem byłaby oczywiście wizyta w salonie fryzjerskim i poddanie się zabiegowi dekoloryzacji, nie każdy jednak specjalista zdecyduje się na katowanie i tak już zniszczonych włosów kolejnym, bardziej inwazyjnym, procesem. Potraktujmy więc tego typu możliwość za całkowitą ostateczność.

Spróbujmy najpierw przetestować dostępne nam środki likwidujące żółknięcie pasm. Szampon Loreal Silver przeznaczony jest właśnie do tego typu zadania. Dzięki zawartych w nim składnikach, włosy odzyskują swój naturalny blask i schludny wygląd. Szampon Loreal powinien być pozostawiony na pasmach od dwóch do trzech minut, żeby wzmocnić jego skuteczność. Zabieg nie powinien być jednak powtarzany częściej niż dwa razy w tygodniu, ponieważ produkt może wysuszyć pasma. Z racji tego, że rozjaśnione włosy są bardziej wrażliwe i delikatne, pasma mogą stać się przesuszone, kruche i trudne do rozczesania. Po takich eksperymentach z włosami, fryzura potrzebuje zwiększonej dawki substancji odżywczych, które zapewnić jej mogą jedynie silne maski regenerujące oraz, stosowane po każdym myciu włosów, odżywki.

Z racji tego, że odżywka może być porównana do makijażu, a maska do pokarmu, dobrze by było zaopatrzyć się w oba produkty i zamiennie je stosować. Dobrze by było, gdyby i jeden, i drugi pochodził z tej samej gamy produktów, zyskalibyśmy pewność, że składniki odżywcze będą lepiej przyswajane przez nasze kosmyki oraz, że działanie obu kosmetyków będzie intensywniejsze. Dobrymi odżywkami i maskami byłyby te przeznaczone do regeneracji wyjątkowo uszkodzonych pasm lub do włosów osłabionych farbowaniem. I jedne i drugie są dostępne w ofertach wielu znanych marek.

Odżywka Loreal Absolut Repair na przykład, głęboko regeneruje i odżywia uwrażliwioną, zewnętrzną warstwę włosa, dzięki czemu pasma mogą odzyskać swoją właściwą strukturę. Dzięki zawartemu w niej kwasowi mlekowemu, kosmyki odzyskują połysk i sprężystość, a także ? co ważne przy zniszczonych włosach ? łatwo się rozczesują. Aby jednak uniknąć tego typu zabiegów, zmuszających nas do głębokiej regeneracji całej struktury włosów, postarajmy się rozsądnie podchodzić do kwestii koloryzacji, wybierając spośród dostępnych farb te, które najmniej obciążą nasze kosmyki, albo, kiedy nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, oddajmy się w ręce doświadczonego fryzjera.