Szampony i odżywki Loreal

Marka Loreal może pochwalić się historią obejmującą już ponad wiek oraz innowacjami, które zmieniły wiele w podejściu do pielęgnacji włosów. Dzisiaj, pomimo, że branża kosmetyczna niesamowicie się rozwinęła i pojawiły się liczne profesjonalne firmy zajmujące się produkcją preparatów do włosów, szampony Loreal oraz pozostałe produkty, nadal cieszą się zaufaniem stylistów i klientów na całym świecie. Firma została założona w 1907 roku przez francuskiego chemika, Eugene Schuellera, który intensywnie pracował na stworzeniem takiej farby do włosów, która byłaby trwała, ale i bezpieczna dla zdrowia. Po nieudanych próbach jego poprzedników, Schueller wynalazł przepis na satysfakcjonujący produkt.

Naukowiec przekształcił składniki chemiczne stosowane przy farbowaniu tkanin i zaadaptował je do potrzeb ludzkich włosów. Nie od początku jednak można było cieszyć się pełną paletą odcieni. Pierwsze eksperymenty pozwoliły na stworzenie naturalnych ciemnych, złotawych i rudych barwników, co i tak okazało się ogromnym sukcesem i zainicjowało badania nad rozszerzeniem oferty. Dzięki temu ruszyła cała machina przemysłowej produkcji farb do włosów. Nowatorskie doświadczenia chemików i farmaceutów wykazały z czasem, że posiadane już chemikalia, zmieszane z amoniakiem i utleniaczem wnikają głęboko we włosy i decydują o zdolności do trwałej zmiany koloru włosów.

Dzisiaj marka może poszczycić się sprzedażą produktów do pielęgnacji na skalę ogólnoświatową, zatrudniając ponad pół miliona pracowników oraz kilka tysięcy naukowców, pracujących codziennie nad opracowywaniem nowych technologii i dopracowywaniem istniejących już formuł. Każdego roku, marka dostarcza do stu pięćdziesięciu krajów ponad dwa miliony produktów, w tym preparatów do pielęgnacji włosów. Spośród bogatej oferty, dużą popularnością cieszą się preparaty do codziennej pielęgnacji włosów, oraz produkowane przez Loreal odżywki. Szampony Loreal sprzedawane są dzisiaj nie tylko na potrzeby codziennej pielęgnacji i dostępne są niemalże w każdej drogerii, ale i na potrzeby profesjonalistów ? stylistów i fryzjerów.

Szampony Loreal podzielone są według konkretnych potrzeb naszych włosów, dlatego też na potrzeby profesjonalnej pielęgnacji, wyodrębniono najważniejsze problemy, z jakimi każdego dnia muszą borykać się konsumenci. W ofercie znaleźć możemy zatem produkty do włosów kręconych, farbowanych, zniszczonych, prostych, pozbawionych objętości, potrzebujących wygładzenia, regeneracji czy odmłodzenia. Każdemu typowi włosów odpowiadają zatem poszczególne gamy produktów, na które składają się nie tylko szampony, ale i pianki do stylizacji, żele, maski, lakiery do włosów, lotiony, serum, czy produkowane przez Loreal odżywki. Te ostatnie mają za zadanie wzmocnić działanie szamponów i w duecie uzupełniać ubytki włosów potrzebnymi składnikami odżywczymi. Odżywki są więc nierozłączne z szamponami, wzmacniają pasma, chronią je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz zapewniają im zewnętrzny ?makijaż?, dbając o ich połysk i zdrowy wygląd. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że odżywiać trzeba z umiarem.

Jeżeli dobierzemy preparat, który nie uwzględni potrzeb naszych kosmyków albo wręcz będzie zupełnie odbiegał od charakterystycznego typu naszych włosów, możemy doprowadzić do sytuacji, w której produkt mający za zadanie leczyć uszkodzenia, zacznie je powiększać. Dlatego też, przed zakupem zarówno odżywki, jak i szamponu, warto dokładnie zastanowić się, jakie składniki będą najodpowiedniejsze dla naszych pasm. Dostosujmy też produkt do naszych oczekiwań oraz ewentualnego stanu zdrowia. Jeżeli bowiem wiemy, że zarówno włosy, jak i skóra naszej głowy reagują alergicznie na nadmiar składników chemicznych, czytajmy uważnie ulotki i opisy na opakowaniach i starajmy się wybierać te, które zawierają najwięcej naturalnych substancji i ekstraktów.

Proponowane przez markę Loreal Professionnel odżywki, starają się spełnić oczekiwania konsumentów i jak najlepiej dopasować się do kłopotów, z którymi muszą codziennie zmagać się nasze włosy. Zawarte w nich ceramidy pozwalają odbudować strukturę pasm poprzez ochranianie ich przed utratą nawilżenia, filtry UV dbają o to, aby włosy nie ulegały zniszczeniu za pośrednictwem silnych promieni słonecznych, kompleksy witamin natomiast pozwalają kosmykom na szybką regenerację.