Osiedla pod Poznaniem

Stolica województwa wielkopolskiego od lat przyciąga nowych mieszkańców. Na terenie Poznania powstają nowe budynki mieszkalne i nierzadko również całe osiedla. Rynek nieruchomości jest zatem we wspomnianym miejscu bardzo zróżnicowany, a na portalach ogłoszeniowych każdego dnia można spotkać nowe ogłoszenia zarówno z rynku wtórnego, jak i z rynku pierwotnego. Wielkopolska cieszy się popularnością mieszkańców pod wieloma względami. Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o bardzo małym bezrobociu i tworzących się miejscach pracy. W efekcie, w dużych miastach po zakończeniu nauki chętnie pozostają studenci. Sam Poznań co roku zaprasza w swoje progi tysiące młodych ludzi. Oprócz nich z innych miast czy nawet krajów przeprowadzają się do Wielkopolski całe rodziny z dziećmi. Wydaje się zatem, że tworzenie nowych miejsc mieszkalnych jest w kontekście powyższych wydarzeń jak najbardziej uzasadniony. Co ciekawe, wiele osób pracujących czy uczących się w Poznaniu, szuka mieszkań i domów niekoniecznie w samym centrum. Coraz częściej, zarówno nowi jak i starzy Poznaniacy decydują się na nieruchomości mieszkalne zlokalizowane na osiedlach podmiejskich. Te z różnych względów szybko zdobywają serca zarówno mieszczuchów, jak i ogromnych miłośników przyrody.

Bliskość terenów zielonych

Inwestorzy planujący budowę kolejnych osiedli podmiejskich zwracają szczególną uwagę na ich przyszłą lokalizację. Osoby rezygnujące z życia w mieście chcą przede wszystkim zapomnieć o wielkomiejskim szumie i zatłoczonych ulicach. Osiedla za miastem powinny charakteryzować się zatem dużą przestrzenią, terenami zielonymi oraz względną ciszą i spokojem. Jeśli chodzi o tereny pod Poznaniem, z pewnością bez większego problemu można znaleźć taką przestrzeń. Dowodem na to są zresztą kolejne osiedla podmiejskie. Świeże powietrze i tereny zielone to doskonała atmosfera sprzyjająca spacerom, sportom czy zabawom z dziećmi. Z reguły życie podmiejskie wybierają zatem rodziny z dziećmi oraz osoby aktywne. Co ciekawe, nie brakuje również mieszczuchów. Większość osób z osiedli podmiejskich na co dzień pracuje w centrum. Przede wszystkim dlatego między każdym osiedlem podmiejsim a miastem znajduje się szybka droga dojazdowa.

Szybki dojazd do miasta

Dobra droga łącząca osiedle podmiejskie i centrum miasta to oczywiście podstawa. Zamiłowanie do natury czy ciszy i spokoju to jedno. Warto również pamiętać o tym, że sporo osób mieszkających za miastem każdego dnia musi dojechać do pracy czy szkoły w centrum. Im mniejsza odległość, tym zainteresowanie danym osiedlem okazuje się większe. Zazwyczaj ta ostatnia wynosi około kilkunastu kilometrów. Często mieszkańcy docierają do miasta za pomocą samochodów osobowych lub roweru. Alternatywą jest oczywiście komunikacja podmiejska Poznania, która dociera na każde osiedle podmiejskie. Dzięki temu nawet osoby niezmotoryzowane chętnie rezygnują z wielkomiejskiego gwaru i wybierają życie za miastem.

Nowoczesność w zgodzie z naturą

W założeniu firm deweloperskich, mieszkanie za miastem ma łączyć w sobie zarówno nowoczesność, jak i zafascynowanie otaczającą nas przyrodą. Ingerencja w tę ostatnią podczas budowy powinna być zatem jak najmniejsza. W efekcie nowe budownictwo otoczone jest przez piękne polany, lasy czy stawy. Z drugiej strony priorytetem inwestora pozostaje bezpieczeństwo i komfort mieszkańca. Osiedle musi być zatem ogrodzone i często również – przy pomocy nowoczesnych technologii oraz ochroniarzy – monitorowane dwadzieścia cztery godziny na dobę. Wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom jak najwyższy komfort życia. Na terenie osiedli znajdują się często garaże podziemne, progi zwalniające czy dodatkowo ogrodzone place zabaw dla dzieci. Dużą uwagę zwraca się również na aranżację otoczenia zewnętrznego pod względem szeroko pojętej estetyki

Osiedla pod Poznaniem rozwijają się dzisiaj bardzo prężnie. Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań Poznań inwestuje przede wszystkim w nieruchomości pod miastem. Nowi mieszkańcy cenią sobie przede wszystkim spokój i obecność rozległych terenów zielonych. Z drugiej strony dojazd do miasta został w przypadku Poznania maksymalnie ulepszony. Każde osiedle podmiejskie posiada szybką drogę dojazdową, po której kursuje miejska komunikacja autobusowa. Jeśli chodzi o nowoczesny i jednocześnie podmiejski dom Mosina czy Kamionki to przykłady miejscowości, w których prężnie rozwijają się osiedla wspomnianego typu. Z pewnością na przestrzeni kolejnych kilku lat – głównie w wyniku zapotrzebowania – w okolicach Poznania powstaną kolejne zabudowania podmiejskie w postaci nowoczesnych domów i mieszkań.