Mieszkania deweloperskie za miastem

Polski rynek nieruchomości od lat rozwija się bardzo efektywnie. Po 1989 roku w branży zaczęły prężnie działać firmy budowlane oraz deweloperskie. Z czasem obok nieruchomości wtórnych zaczęły pojawiać się interesujące oferty z rynku pierwotnego. Na przestrzeni ostatnich kilku lat to właśnie propozycje od inwestorów wiodą prym wśród mieszkańców większych, polskich miast. Poznań, Warszawa czy Kraków to tylko przykłady miejsc, w których nowe mieszkania i domy pojawiają się od ponad dekady jak grzyby po obfitym deszczu. Warto zatem chociażby z tego względu sprawdzić, dlaczego nieruchomości deweloperskie cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem ze strony Polaków. Trzeba również zauważyć, że bardzo ważna w przypadku realizacji takich projektów pozostaje lokalizacja. Najczęściej nowe nieruchomości powstają poza ścisłym centrum. Często także poza miastem.

Rynek wtórny a rynek pierwotny – która opcja sprawdzi się bardziej

Rynek nieruchomości oferuje nam dzisiaj dwie opcje: kupno domu lub mieszkania z rynku wtórnego bądź kupno domu czy mieszkania z rynku pierwotnego. Obie opcje mają oczywiście swoje wady i zalety, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej. Jeśli chodzi o rynek wtórny, plusem jest przede wszystkim cena, która niejednokrotnie potrafi być duża mniejsza niż w przypadku mieszkania deweloperskiego. Z drugiej strony nieraz zdarzały się przypadki, gdy po zakupie nieruchomości od sprzedawcy prywatnego nowi właściciele musieli wydać mnóstwo pieniędzy na „nieprzewidziane” remonty. Warto zatem zadbać o to, by przy zakupie mieszkania wtórnego otrzymać również aktualną wycenę nieruchomości. Rynek pierwotny jest z kolei bardziej zróżnicowany. Nowoczesne nieruchomości zachwycają pod względem elewacji zewnętrznej czy pod względem zachowanych względów bezpieczeństwa. Nowe budynki mieszkalne mogą wziąć również udział w programie państwowym o nazwie Mieszkanie dla Młodych.

Program Mieszkanie dla Młodych – czy warto korzystać

Wspomniany program wszedł w życie od stycznia bieżącego roku i od razu spotkał się z ogromnym zainteresowaniem społeczeństwa. Warto jednak zaznaczyć, że aby skorzystać z dofinansowania na zakup mieszkania, trzeba spełnić określone warunki. Te ostatnie związane są między innymi z wiekiem, liczbą dzieci czy podjętym kredytem. Szczegółowe informacje na temat Mieszkania dla młodych można znaleźć na stronie internetowej programu lub na stronach deweloperów, biorących udział w projekcie. W programie Mieszkanie dla Młodych wzięły udział między innymi takie miasta jak Poznań czy Warszawa.

Nowe osiedla – gdzie inwestują firmy deweloperskie

Jeśli chodzi o nowe mieszkania Jelenia Góra jest miejscem, o którym warto w tym kontekście wspomnieć. W ostatnim czasie wiele osób chwali sobie nowoczesne nieruchomości mieszkalne budowane w okolicy wspomnianego miasta. Przykładem wyjątkowego miejsca do zamieszkania jest chociażby osiedle podmiejskie Ogrody Paulinum, które – jak sama nazwa wskazuje – powstała w samym centrum parku jeleniogórskiego. Na uwagę zasługują również osiedla zlokalizowane w okolicach miast takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Poznań. Firmy deweloperskie widzą potencjał w takich miejscach i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ polskie rodziny coraz częściej przenoszą się z hałaśliwych i zatłoczonych miast na ich spokojne i bezpieczne obrzeża. W ostatnich latach zrealizowane w tym kontekście projekty można byłoby podawać w dziesiątkach. Co ciekawe, zapotrzebowanie na obiekty mieszkalne za miastem wcale nie znika. Inwestorzy realizują obecnie nowe projekty, a w swoich planach na najbliższe lata mają już całkiem odrębne pomysły na nowe osiedla i mieszkania deweloperskie.

Bezpieczeństwo na osiedlach podmiejskich – jak o nie zadbać

Popularnością mieszkania deweloperskie za miastem cieszą się przede wszystkim dzięki nowoczesnym zastosowaniom projektantów pod względem szeroko pojętego bezpieczeństwa. Na nowych osiedlach można spotkać progi zwalniające, dzięki czemu okolica staje się bardziej przyjazna dzieciom. Osiedla są również ogrodzone i z reguły monitorowane dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dzięki temu takie miejsca popularność zdobywają głównie w środowiskach młodych rodzin z małymi dziećmi. Na niektórych osiedlach zatrudnia się również ochroniarzy, dzięki którym bezpieczeństwo także zostaje podniesione. Nocą pomiędzy budynkami oraz przy uliczkach pojawia się nowoczesne oświetlenie, które umożliwia komfortowe spacery i przemieszczanie się po zmroku.

Komfort i wygoda – czy znajdziemy je za miastem

Obok bezpieczeństwa za miastem znajdziemy również komfort i wygodę. Obecność terenów zielonych zapewnia świeże powietrze i spokój, których na próżno poszukujemy w większych miastach. Inwestorzy realizujący projekty osiedli podmiejskich zapewniają przyszłym mieszkańcom dobre drogi dojazdowe do centrum. Przestrzeń osiedla deweloperskiego z reguły charakteryzuje się obecnością zieleni i kwiatów. Parkingi zostają wybudowane pod ziemią po to, by na powierzchni znalazło się więcej drzew i krzewów. Każde nowe osiedle obowiązkowo musi posiadać również nowoczesny i ogrodzony plac zabaw, na którym najmłodsi mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas.

Mieszkania deweloperskie za miastem to przyszłość polskiego budownictwa. Wskazuje na to przede wszystkim zapotrzebowanie na obiekty mieszkalne zlokalizowane z dala od hałaśliwego i niebezpiecznego centrum. Bliskość terenów zielonych, cisza i dobra droga dojazdowa do centrum to elementy, które szybko przekonują potencjalnych klientów do kupna wymarzonego domu czy mieszkania. Oczywiście warto również zauważyć, że nowe nieruchomości powstają również w centrum miast. Wciąż nie brakuje osób, którym bezpośrednie sąsiedztwo centrum pasuje w stu procentach. Nawet, jeśli wiąże się z tym hałas, tłok i nieustające korki. Alternatywą dla nowoczesnego budownictwa za miastem są również oferty z rynku wtórnego. Na tle trzeba jednak patrzeć z przymrużeniem oka, bo niejednokrotnie możemy kupić przysłowiowego „kota w worku” i wydać sporą sumę na niezbędne remonty.