Kraty pomostowe, kraty wema, siatki zgrzewane - zastosowanie

Dlaczego warto w budownictwie stosować kraty pomostowe wema? Otóż jest to materiał, który można stosować w wielu wypadkach konstrukcyjnych i mieć pewność, iż zawsze spełni swoje zadanie. Skąd ta pewność?

Kraty wema, nazwane też kratami pomostowymi produkowane są według obowiązujących norm dzięki czemu charakteryzuje je precyzja wykonania, doskonała jakość i trwałość. Zostają one zabezpieczenie przed działaniem korozji za pomocą warstwy ochronnej, która sprawia, że krata jest materiałem odpornym na niekorzystne warunki atmosferyczne. Możemy wyróżnić także stopnie wema, które mogą  znaleźć niezwykle szerokie zastosowanie. Między innymi jako pomosty, kiedy wykorzystamy je do chodzenia w poziomie. W takiej formie znaleźć je możemy we wszelkich zakładach przemysłowych, na torach i suwnicach, a także jako chodniki na kładkach i mostach. Niezwykle często wykorzystuje się je do  przykrycia kanałów lub włazów, dzięki czemu pełnią bardzo ważną rolę zabezpieczającą przed różnego rodzaju wypadkami.

Kraty pomostowe wykorzystywane są także do produkcji wszelkiego rodzaju stopni i schodów przemysłowych, prostych i  krętych, wysokich i niskich, co sprawia, ze łatwiej jest nam przemieszczać się na różnych wysokościach w pionie, także tam gdzie panują utrudnione warunki pracy i nie mogą być zastosowane zwykłe schody z niepewnych materiałów. Poza tym niezwykle często kraty zgrzewane spełniają funkcję dekoracyjną jako element scenografii urozmaicający wszelkie imprezy kulturalne, stanowiąc ich uzupełnienie. Materiał ten może także stać się wybiegiem, podestem, czy oryginalnym elementem elewacji o różnym kształcie czy kolorze. Wszystko to zależy od wyobraźni klienta i wizji osiągniętego efektu końcowego. 

Innymi interesującym materiałem jest siatka cięto ciągniona, a także siatka pleciona, które składać się mogą z różnego rodzaju drutów i splotów dających prawdziwe pole do manewru. Materiały te cechują się trwałością splotu, a także odpornością na niekorzystne warunki pogodowe. Możemy wykorzystać je do wypełniania bram, furtek i przęseł ogrodowych, osłony maszyn i urządzeń czy wypełniania balustrad. Drut ocynkowany z kolei najczęściej stosowany jest do produkcji instalacji odgromowej, która może uratować nas przed pożarem będącym wynikiem uderzenia pioruna.